top of page

Hızlı (Palet) Kurutma Fırınları

Günümüzde ahşap ambalaj malzemeleri, bilindiği üzere ülkemizden diğer ülkelere ihraç edilirken ISPM15 Isıl İşlemden geçirilmektedir. Ancak son zamanlarda bu ahşap ambalaj malzemelerinin Isıl İşlem görmelerine rağmen ahşabın özündeki nemden dolayı ahşap ambalaj malzemelerinde yeşillenme, küflenme olmakta ve bu husus ihraç edilen ülkelerde büyük sorun yaratmakta ve dolayısı ile ülkemizdeki Ahşap Ambalaj Malzemeleri üreticileri çeşitli hukuki yaptırımlara maruz kalarak büyük bedeller ödemektedirler. Bu yeşermenin ve küflenmenin engellenebilmesi için ahşap nem oranlarının %15-20'nin aşağısına düşürülmesi gerekmektedir.

Ürettiğimiz hızlı (palet) kurutma fırınları, konveksiyonel fırınlardır. Konveksiyonel kurutma fırınları buhar kazanlı, kızgın yağ kazanlı, kızgın sulu kazanlı fırınlardır. Bu kazanlarının ürettiği akışkan (buhar, yağ veya su), fırının içine döşenen serpantin borularının içinde dolaştırılıp serpantinler ısıtılmakta ve yine fırının içine yerleştirilen aksiyal vantilatörler ile hava dolaştırılıp serpantinlere çarptırılarak fırın odasının içinin ısıtılması sağlanmaktadır.

2022'nin başından beri hızlı kurutma fırınlarımızda sıcak hava kazanları kullanılmamaktadır.

Son zamanlarda kullanımı oldukça pratik olan doğalgazlı radyant sistemler hem yatırım maliyeti açısından hem de kullanım kolaylığı açısından tercih edilir olmuştur.

Kurutmalı ISPM15 Isıl İşlem Fırınlarının yapımında mühendislik bilgileri çerçevesinde özellikle yalıtım, statik ve ergonomi konularında yüksek kaliteli üretim yapılmaktadır. Fırın odalarının modüler oluşu özellikle fırının ileri zamanlarda adres değiştirmesinden kaynaklanan yer değişmelerinde büyük kolaylık sağlamaktadır. 

MODELLER

* Paletlerin 80x120 cm ölçülerinde olduğu ve iç içe istif edildiği kabul edilmiştir. Fırın ölçüleri içten içedir.
** Talebinize ve yer durumunuza göre farklı ölçülerde imalat yapılabilmektedir.

  • Yakıt türü olarak müşteri isteği doğrultusunda Katı Yakıt, Doğalgaz ya da Elektrik kullanılabilmektedir. Isıtıcı olarak kızgın su, buhar ya da kızgın yağ kazanları kullanılmaktadır.

  • İmal ettiğimiz fırın odaları, alüminyumdan imal edilen modüler yapı (kaynaksız birleştirme) olması nedeni ile kurulum aşamasında ve ileride adres değişikliğinden kaynaklanabilecek demontaj işlerinde büyük kolaylıklar sağlar.

  • Hızlı (Palet) Kurutma fırınlarımızda; ISITMA SİSTEMİ, FIRIN ODASI (asma tavanlı), TAM OTOMATİK KURUTMA OTOMASYONU VE HAVALANDIRMA sistemleri fiyatlarımıza dâhildir. Ancak tercihinize göre ISITMA SİSTEMİ ya da FIRIN ODASI tarafınızdan temin edilebilir.

  • Kurutma sistemlerimiz otomatik PLC kumandalı olup sistem kontrolü Touch panel ile yapılmaktadır. Raporlama, arıza kontrolü, uzaktan erişim özellikleri vardır. Bu özellikleri ile sistem çalışmasını uzaktan izleyebilme ve çalışmasına müdahale edebilmektedir. 

  • Talep edildiği takdirde mevcut ISPM15 Isıl İşlem fırınlarınızı da modifiye ederek Kurutmalı ISPM15 Isıl İşlem Fırınları haline getirebilmekteyiz.

  • Leasing ile ürünümüzü 5 yıla kadar vadeli ve düşük taksitle kolaylıkla alabilirsiniz.

  • Fırınlarımız üretim hatalarına karşı 1 yıl, servis ve yedek parça temini konusunda 10 yıl güvencelidir.

bottom of page