top of page

Kereste Kurutma Fırınları

2019 yılından beri kurutma fırınlarımızda sıcak hava kazanları kullanılmamaktadırÜrettiğimiz kereste kurutma fırınları, konveksiyonel fırınlardır. Konveksiyonel kurutma fırınları buhar kazanlı, kızgın yağ kazanlı, kızgın sulu kazanlı fırınlardır. Bu kazanlarının ürettiği akışkan (buhar, yağ veya su), fırının içine döşenen serpantin borularının içinde dolaştırılıp serpantinler ısıtılmakta ve yine fırının içine yerleştirilen aksiyal vantilatörler ile hava dolaştırılıp serpantinlere çarptırılarak fırın odasının içinin ısıtılması sağlanmaktadır.

 

Firmamız tek odalı olarak 25 ile 100 M3 kereste yükleme kapasiteli veya talebinize çok odalı olarak istediğiniz kapasitede prefabrik alüminyum konstrüksiyonlu kereste kurutma fırınları üretebilmekte veya sizin inşa ettiğiniz betonarme odalara kereste kurutma sistemlerini monte edebilmektedir.

palet kereste ahşap kurutma fırını ispm15 pallet timber wood drying oven

MODELLER

* Kurtulacak kerestenin 50 mm olduğu kabul edilmiştir. Fırın ölçüleri içten içedir.
** Talebinize ve yer durumunuza göre farklı ölçülerde imalat yapılabilmektedir.

  • Yakıt türü olarak müşteri isteği doğrultusunda Katı Yakıt, Doğalgaz ya da Elektrik kullanılabilmektedir. Isıtıcı olarak kızgın su, buhar ya da kızgın yağ kazanları kullanılmaktadır. 2019 yılından beri kurutma fırınlarımızda sıcak hava kazanları kesinlikle kullanılmamaktadır

  • İmal ettiğimiz fırın odaları, alüminyumdan imal edilen modüler yapı (kaynaksız birleştirme) olması nedeni ile kurulum aşamasında ve ileride adres değişikliğinden kaynaklanabilecek demontaj işlerinde büyük kolaylıklar sağlar.

  • Kereste Kurutma fırınlarımızda; ISITMA SİSTEMİ, FIRIN ODASI (asma tavanlı), TAM OTOMATİK KURUTMA OTOMASYONU, NEMLENDİRME VE HAVALANDIRMA sistemleri fiyatlarımıza dâhildir. Ancak tercihinize göre ISITMA SİSTEMİ ya da FIRIN ODASI tarafınızdan temin edilebilir.

  • Talep edildiği takdirde kereste kurutma fırınınıza modernizasyon yapıldığı gibi, ISPM15 Isıl İşlem Sistemi (ahşap ambalaj sektörü) de ilave edilebilmektedir.

  • Kurutma sistemlerimiz otomatik PLC kumandalı olup sistem kontrolü Touch panel ile yapılmaktadır. Raporlama, arıza kontrolü, uzaktan erişim özellikleri vardır. Bu özellikleri ile sistem çalışmasını uzaktan izleyebilme ve çalışmasına müdahale edebilmektedir. Sistemimiz bilgisayar bulundurma zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır ve kullanımı son derece kolaydır.

  • Leasing ile ürünümüzü 5 yıla kadar vadeli ve düşük taksitle kolaylıkla alabilirsiniz.

  • Fırınlarımız üretim hatalarına karşı 1 yıl, servis ve yedek parça temini konusunda 10 yıl güvencelidir.

bottom of page