Özel Amaçlı Fırınlar

Defne yaprağı, kağıt masura kurutma fırınları, trafo kurutma fırınları, filtre kağıdı kurutma fırınları, solucan gübresi ısıl işlem fırınları gibi fırınları da üretmekteyiz.

Bu tip fırınlar; firmamızın AR-GE ünitesinde geliştirilmekte olup, sizlere en kaliteli ve en ekonomik çözümler sunmaktadır.

DEFNE YAPRAĞI KURUTMA FIRINLARI

Türkiye'de son yıllarda Defne Yaprağı sektörü oldukça gelişmiş olup, Defne Yapraklarının zarar görmeden kurutulması ihtiyaç
olmuştur. Firmamız kurutma üzerine sahip olduğu tecrübesini kullanarak Defne Yapraklarının kısa sürede ve en az fire ile kurutulmasını sağlamıştır. Defne yaprağı kurutma fırınının yapımında mühendislik bilgileri çerçevesinde özellikle yalıtım, statik ve ergonomi konularında yüksek kaliteli üretim yapılmaktadır. Fırın odalarının modüler oluşu özellikle fırının ileri zamanlarda adres değiştirmesinden kaynaklanan yer değişmelerinde büyük kolaylık sağlamaktadır. Fırınlar uzman imalat ekiplerimiz tarafından tesislerimizde de-monte olarak üretilmekte ve işyerinize nakil edildikten sonra deneyimli montaj ekibimiz tarafından en kısa sürede kurulmaktadır.

FİLTRE KAĞIDI FIRINLARI

Bobinden çıkan kağıdın Pileleme makinasına girmeden önce ön ısıtmasının yapılarak rahat pilelenmesini sağlamaktadır. Otomasyon sistemi sayesinde max 250 oC'ye kadar istenilen sıcaklığa SET edilebilmektedir. Elektrikli ya da doğalgazlı olarak üretilmektedir. Özel tasarımı sayesinde üst kapağın aşağı-yukarı dikey hareketi otomatik kriko sistemi ile sağlanmıştır. Yanma odası içinde basıncı kontrol eden basınç switchleri sayesinde kullanımı %100 güvenlidir.
Pileleme makinesinden çıkan pilelenmiş kağıdın pişirildiği ve ısıl işlem olarak son şeklini aldığı fırınlardır. Pileleme makinesinin hemen çıkışına konularak 4 ile 7 m arasındaki galvanizli tel konveyör üzerinde ilerleyen kağıt 2 ya da 3 yanma odalı fırının tüneline girmektedir. Burada amaç her odada farklı sıcaklığın uygulanabilmesidir. Özel tasarımı sayesinde tünel içinde pilelenmiş kağıt aynı hızda hareket eden ve pile yüksekliğine göre ayarlanabilen alt ve üst tel konveyörler arasında uçuşmadan ve yön değiştirmeden ilerlemektedir. Otomasyon sistemi sayesinde; konveyörlerin ilerleme hızı, her bir odanın sıcaklığı (max 250 oC'ye kadar) istenilen caklığa SET edilebilmektedir.

Özel tasarımı sayesinde üst kapağın aşağı-yukarı dikey hareketi otomatik kriko sistemi ile sağlanmıştır. Yanma odası içinde basıncı kontrol eden basınç switchleri sayesinde kullanımı %100 güvenlidir. Elektrikli ya da doğalgazlı olarak üretilmektedir.

SOLUCAN GÜBRESİ ISIL İŞLEM FIRINLARI

Türkiye genelinde özellikle son yıllarda üretimi artan solucan gübresi pazarı büyümeye devam etmektedir. Herkesin kolaylıkla yapabileceği ve neredeyse her yerde üretilebilen solucan gübresi, daha çok organik tarım işi yapan çiftçiler tarafından kullanılmaktadır. Bu gübre çeşidi, verimliliği sayesinde çiftçilerin öncelik vermeye başladığı gübreler arasına girmektedir.

 

Firmamız; tarım ve hayvancılık sektörünün önde gelen problemlerinden birisi olan gübrelerin gerek ekonomimize kazandırılması, gerekse işlenmeden kullanılması halinde toprağa verebileceği olumsuz etkileri yok etmek için, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili yönetmeliğine uygun, konvansiyonel ve raflı bir fırın geliştirmiştir. Fırınlarımızda gübrelere uygulanan ısıl işlemin tüm adımları PLC ile kumanda edilmekte ve özel yazılımımız sayesinde tüm işlem 1er dakikalık halinde kayıt edilmekte ve ısıl işlem bittiğinde çıktı ve grafik verebilmektedir.

HALI KURUTMA FIRINLARI

Günümüzde evlerde halı yıkama hemen hemen ortadan kalkmış olup, halı yıkama işlemi artık profesyonel firmalar tarafından yapılmaktadır. Bu firmaların yıkadığı halılar genelde güneş ışığında doğal kurutma ile kurutulmaktadır. Doğal kurutmada kurutulan halılar aşırı güneş ışığına maruz kaldıklarından renkleri solmakta ve dış ortamdaki toz, koku ve havadaki mevcut neme maruz kalmakta ve dolayısıyla sağlıklı bir kuruma sağlanamamaktadır. Ayrıca doğal kurutmada halıların kuruması için en az 24 saate ihtiyaç vardır.

AYG-HLK serisi Halı Kurutma Fırınları ile kuruma süresi yaklaşık 3-5 saate* kadar düşürülmüştür. Ayrıca fırın odalarımızda kurutulan halılar dış hava şartları ne olursa olsun; sağlıklı, hızlı ve konforlu bir şekilde kurutulmaktadır. Çok sayıda halı, kilim fırın içindeki askılara yerleştirilerek kurutulduğundan yer işgali açısından işletmelere büyük avantajlar sağlamaktadır. AYG-HLK serisi fırınlarımız sayesinde işletmeler artık kış aylarında da rahatlıkla halı yıkama işlemi yapabileceklerdir.

  • Halılarınızı kurutmak için büyük alanlara ihtiyacınız kalmayacağından, geniş işyerlerine yatırım yapma zorunluluğunuz ortadan kalkar,

  • Yağışlı ya da karlı havalarda kısacası dış hava şartları ne olursa olsun halılarınızı kolaylıkla kurutabilirsiniz,

  • Halılarınızın teslim süresi kısalacağından rakiplerinizden önde olursunuz,

  • Halılarınızın dış ortamda değil de kapalı ve sağlıklı koşullarda kurutulduğunu müşterilerinize söylediğinizde rakipleriniz arasından tercih edilirsiniz.

 

 

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom