top of page

Meyve-Sebze Kurutma Fırınları

Hemen hemen tüm sebze ve meyvelerin sağlıklı, hızlı ve güvenli bir şekilde kurutulmasını sağlayan tepsili kurutma fırınlarıdır. Ürettiğimiz meyve kurutma fırınları konveksiyonel yani hava dolaşımlı fırınlardır. Bu fırınlarda kullanılan kazanlar; buhar kazanları, kızgın yağ kazanları, sıcak su kazanları ya da elektrikli sıcak hava kazanlarıdır. 

4 ton yükleme kapasiteli fırınlara kadar Sıcak Hava Kazanlı sistemleri rahatlıkla kullananabilmekteyiz. 4 tondan daha büyük kapasiteli ve çok odalı fırınlarda merkezi sistem (buhar kazanları, kızgın yağ kazanları, sıcak su kazanları) kullanılmaktadır.

  • Yakıt türü olarak müşteri isteği doğrultusunda Katı Yakıt, Doğalgaz ya da Elektrik kullanılabilmektedir.

  • İmal ettiğimiz fırın odaları, modüler yapı (kaynaksız birleştirme) olması nedeni ile kurulum aşamasında ve ileride adres değişikliğinden kaynaklanabilecek demontaj işlerinde büyük kolaylıklar sağlar.

  • Fırınlarımızda; ISITMA SİSTEMİ, FIRIN ODASI (asma tavanlı), TAM OTOMATİK KURUTMA OTOMASYONU, NEMLENDİRME VE HAVALANDIRMA sistemleri fiyatlarımıza dâhildir. Ancak tercihinize göre ISITMA SİSTEMİ ya da FIRIN ODASI tarafınızdan temin edilebilir.

  • Kurutma sistemlerimiz otomatik PLC kumandalı olup sistem kontrolü Touch panel ile yapılmaktadır. Raporlama, arıza kontrolü, uzaktan erişim özellikleri vardır. Bu özellikleri ile sistem çalışmasını uzaktan izleyebilme ve çalışmasına müdahale edebilmektedir. Sistemimiz bilgisayar bulundurma zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır ve kullanımı son derece kolaydır.

  • Leasing ile ürünümüzü 5 yıla kadar vadeli ve düşük taksitle kolaylıkla alabilirsiniz.

  • Fırınlarımız üretim hatalarına karşı 1 yıl, servis ve yedek parça temini konusunda 10 yıl güvencelidir.

bottom of page